درمان خانگی شقاق مقعدی یا فیشر

شنبه 30 تير 1397
16:42
author1397

درمان خانگی شقاق یا فیشر با استفاده از روغن زیتون

درمان خانگی شقاق مقعدی با استفاده از روغن زیتون راهکار خوبی براب کاهش درد و تسریع روند بهبود بیماری فیشر است. روغن زیتون سرشار از چربی های سالم است که سیستم روده شما را متعادل می سازد و اجازه می دهد تا اجابت مزاج راحت تری داشته باشید. علاوه براین خاصیت ضد التهابی آن به کاهش درد ناشی از فیشر یا شقاق مقعدی کمک می کند.یک مطالعه در سال ۲۰۰۶ در نشریه جهان علم نشان داد که بیماران مبتلا به شقاق مقعدی بعد از استفاده از مخلوط روغن زیتون، عسل و موم مقداری از درد، خونریزی و خارش را کاهش داده اند.برای استفاده از این ترکیب مقداری روغن زیتون، عسل و موم را در ظرفی مخلوط کنید و آن را تا زمانی که موم ذوب شود گرم کنید. اجازه دهید تا مخلوط خنک شود و سپس از آن در ناحیه شکاف شقاق مقعدی استفاده کنید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

کاربرد آلوئه ورا در درمان خانگی شقاق

آلوئه ورا یک شفا دهنده طبیعی است و خواص ضد درد آن باعث می شود تا درد کمتری را تحمل کنید. همچنین آلوئه ورا به ترمیم بافت های آسیب دیده کمک می کند بنابراین می تواند در بهبود زخم شقاق هم تاثیر خوبی داشته باشد. و به همین دلیل در درمان خانگی فیشر کاربرد دارد.

یک برگ آلوئه ورا را برش دهید و با استفاده از قاشق ژل میان برگ های آلوئه ورا را جدا کنید. از این ژل در ناحیه شقاق مقعدی استفاده کنید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

منبع: درمان خانگی شقاق مقعدی یا فیشر


[ بازدید : 20 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سلامت و پزشکی است. || قدرت گرفته از DeyBlog.ir
× بستن تبلیغات